ייעוץ נדל"ן - כיצד נראה התהליך?

השלבים השונים בתהליך ייעוץ נדל"ן

ייעוץ נדלן

רכישת דירה היא צעד גדול עבור הרבה אנשים שמעוניינים להבטיח את עתידם ואת איכות חייהם למשך שנים רבות. זוהי עסקה משנת חיים שכמעט כל אדם מעוניין לבצע וזאת על אף בשנים האחרונות, עם עליית מחירי הנדל"ן, היא גם הפכה לאתגר לא פשוט. בנוסף לכך, מדובר על מורכבת שכוללת הרבה מרכיבים והרבה פינות שצריך להכיר ולדעת ולכן כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע מיומן, מעבר לעורך דין, שחי ונושם את עולם הנדל"ן שיוכל לעזור לבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר.

תהליך ייעוץ עם יועץ נדל"ן מחולק לכמה פגישות המותאמות לפי שלבי התהליך של רכישת הנכס. לאחר האפיון נוכל לדעת כמה פגישות יהיו בתהליך ובאילו נושאים ניגע.
 

פגישה ראשונה – אפיון צרכים ותהליך

הפגישה הראשונה בתהליך ייעוץ נדל"ן נועדה להבין את הצרכים שלכם כרוכשים ולהתאים עבורכם את תהליך. זה השלב לדבר על הרצונות שלכם, על מטרות ארוכות הטווח שלכם, על כלכלת המשפחה, על איזו דירה חשבתם לקנות, כמה הון עצמי יש לכם, מה יכולת ההחזר החודשי שלכם במידה ותרצו לקחת משכנתא וכל פרט נוסף שיכול לעזור בביצוע האפיון של התהליך.
 

הפגישה השניה – סקירת אופציות ההשקעה השונות

זוהי אחת הפגישות הקריטיות  בה נעשה יחד ניתוח של האפשרויות הקניה או ההשקעה שעומדות לרשותכם ונבחר באופציה שהכי מתאימה עבורכם ונאפיין יחד בפגישה את הנכס שאתם רוצים לקנות. ישנה חשיבות מכרעת לשלב  זה בתהליך ייעוץ נדל"ן שכן זהו שלב שבו הרבה רוכשים מבצעים טעויות קריטיות בגלל חוסר ידע. לדוגמא, זוג צעיר הולך שמעוניין את כל הונו ב"זכות לדירה" וחולם על הדירה הבאה שהולכת להיבנות עבורו – אותו זוג כלל לא יודע שקניית זכות לדירה נחשבת לאחת ההשקעות הכי מסוכנת בעולם הנדל"ן, והוא בעצם מפקיד את כל ממונו באופציה שאולי תתממש רק עבור הנכדים שלו. לכן, מאוד חשוב לאפיין את האופציות השונות בצורה מיטבית בכדי להימנע מטעויות ולהגיע להשקעה חכמה. 
 
יועץ נדלן לזוג צעיר
זוגות צעירים שאינם בקיאים בתחום חייבים עזרה של איש מקצוע

הפגישה השלישית – ניתוח מעמיק לגבי סוג הנכס שאותו אתם עתידים לרכוש.

בפגישה זו נבחר ונבדוק את האזור או האזורים שבהם כדאי יהיה לקנות את הנכס, את רמת המחירים בו, את המשכנתא הצפויה, את ההחזר החודשי, את ההיתכנות להתחדשות עירונית, את התשואה שתוכלו לקבל על השכרת הנכס, רווח ההון שיתקבל במהלך השנים ועוד.  לאחר מכן תקבלו הסבר מדויק כיצד לבצע את החיפוש, איך לבחון מודעות ואיך להימנע מטעויות בבחירת הנכס. בנוסף תקבלו הסבר על כל בעלי המקצוע איתם אתם עתידים לעבוד, עו"ד, מתווך, בנקים, שיפוצניקים וכו'.
 

הפגישה הרביעית – סקירת נכסים ומיקוד החיפוש

 
הפגישה הרביעית בתהליך ייעוץ נדל"ן מתקיימת לאחר שראיתם ובחנתם הרבה נכסים. נשב יחד ונבחן כל נכס ונכס שראיתם לעומק, נחדד נקודות נחוצות או ניתן דגש לאלמנטים שהתפספסו, ונקדם את החיפוש לכדי מציאת הנכס שיתן תמורה מקסימלית לכספכם. תקבלו לכם כלים והסבר מפורט איך לחזור לשוק עם יותר ידע והבנה לגבי בחירת הנכס, איך לבדוק נסח טאבו ושיעבודים, איך לבדוק האם קיימות חריגות בניה בנכס, איך לבדוק את טיב הנכס ואיך להשוות בין נכסים שונים שנראים לכלל כמעט דומים (בנדל"ן אין נכס דומה לנכס אחר ב100%). נדבר על הליך המו"מ שאותו אתם עדיתים לעבור מול המוכר או המתווך, אדריך אתכם איך לעשות מו"מ מוצלח ולהוציא את המקסימום מאותה עסקה.
 

הפגישה החמישית – קניית הנכס ותכנון משכנתא ראשוני

 
בפגישה הזו אנו כבר יודעים וסגורים על הנכס סופי שאתם עתידים לקנות, והיא תוקדש להסביר על המשך התהליך מול גופי המימון (בנקים) ועל ניהול התהליך מולם. נבין לעומק את נושא הריביות ומסלולי משכנתא ונרכיב עבורכם את תמהיל המשכנתא המתאים לכם ביותר. לכל אדם מתאים סוג אחר של משכנתא וישנו צורך אמיתי לבצע אפיון והתאמנה נכונים. מסלול ותמהיל משכנתא הם בעצם התכנון לעתיד של המשכנתא וככל שהם יתוכננו בחוכמה יותר כך תחסכו יותר כסף, וזאת במקום לשלם סכומי עתק שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים על עמלות, ריביות וקנסות. בנוסף, נדבר על החוזה שאתם עתידים לחתום עליו, נעבור עליו ועל המשמעויות שלו, תחנות תשלום, קנסות באי עמידה וכו'.
 

מתעניין בקניית דירה וזקוק להכוונה?

מוזמן להשאיר פרטים ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ ראשונה לגמרי בחינם!

מתעניין בקניית דירה וזקוק להכוונה?

מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות!

הפגישה השישית – לקיחת משכנתא חכמה

הפגישה השישית בתהליך ייעוץ נדל"ן מיודעת עבור יעוץ משכנתאות. בשלב הזה כבר יש בידכם חוזה מכירה חתום וכמה הצעות שונות שקיבלתם מהבנקים. נעבור על כל ההצעות ועל המשמעויות שלהם, ננסה לכוון לסגירה עם ההצעה המובילה ונתכנן את המשך התהליך מול הבנק. בנוסף לכך נדון על בחירת השמאי, ביטוח נכס וביטוח משכנתא, נכין את כל המסמכים לבנק כדי להבטיח את הריביות שקיבלתם עם התמהיל שקיבלתם ונסגור את כל הפינות הנוספות של לקיחת המשכנתא.

הפגישה שביעית – מקסום הנכס שבידכם

בפגישה השביעית מתקיימת כשהמשכנתא כבר חתומה ולאחר שקיבלתם מפתח לנכס שקניתם, והיא תוקדש להבנה על המשך הדרך. נדון על מה עושים עם הנכס, אם מדובר בדירה אז האם משפצים אותה ואיך ניתן לעשות זאת בצורה החכמה ביותר. נדבר על אנשי המקצוע אותם כדאי לקחת ונחשוב יחד מה כדאי לשפץ, על מה לשים יותר דגש ועל מה אפשר לוותר שכן שיפוץ מסיבי לא בהכרח יניב את הפירות שאותם אתם רוצים לקצור. מנגד, אם מדובר על דירה להשקעה, דירה לא משופצת שמצריכה שיפוץ לא תהיה אטרקטיבית מספיק עבור שוכרים. לכן, נוודא גם שרמת השיפוץ המתוכננת בהכרח תתאים לזו שהשוכרים מצפים לקבל.   

אם מדובר על פרוייקט גדול יותר כמו מגרש נשב ונדבר על תיכנון הבניה, על בחירת אדריכל ועריכת החוזה מולו, על האנשי מקצוע השונים איתם אתם עתידים לעבוד במהלך הבניה, נדבר על העבודה מול העירייה והגופים השונים של תכנון ורישוי, על אגרות בניה ועוד.

הפגישה השמינית – מציאת שוכרים

בפגישה זו נדבר על בחירת שוכרים לנכס, איך לבחור שוכר, אילו ערבויות לקחת, על מה להסתכל שבוחרים שוכר לנכס, איך לערוך את החוזה מול השוכרים ומה לבקש מהם, איך להעביר מפתחות לשוכרים ומה לצפות מהם, על דרכי תשלום שלהם, על סעיפים שונים בחוזה ועוד.
 
יועץ נדלן להשכרת דירה
גם עבור השכרת דירה מומלץ להיעזר ביועץ נדל"ן

מדוע כל כך חשוב להיעזר ביועץ נדלן  

רכישת דירה היא צעד גדול עבור הרבה אנשים שמעוניינים להבטיח את עתידם ואת איכות חייהם למשך שנים רבות. זוהי עסקה משנת חיים שכמעט כל אדם מעוניין לבצע וזאת על אף בשנים האחרונות, עם עליית מחירי הנדל"ן, היא גם הפכה לאתגר לא פשוט. בנוסף לכך, מדובר על מורכבת שכוללת הרבה מרכיבים והרבה פינות שצריך להכיר ולדעת ולכן כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע מיומן, מעבר לעורך דין, שחי ונושם את עולם הנדל"ן שיוכל לעזור לבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר.

יועץ נדלן שחי ונושם את התחום ביום יום יוכל להזהיר אתכם מטעויות שעלולות לעלות לכם המון כסף ויוכל להדריך אתכם לעסקה מוצלחת יותר בעזרת כל הניסיון שהוא צבר במהלך השנים. בגלל שמדובר על תחום שמגלגל הרבה מאוד כסף ישנם גם לא מעט שרלטנים ונוכלים שיכולו להפוך את העסקה לסיוט שאינכם רוצים להיכנס אילו. בתחום הזה כל נפילה יכולה להיות קשה.

חשבו על כך, מדובר על עסקים של מאות אלפי שקלים, אם לא מיליונים, אלו סכומי כסף אדירים שמחייבים טיפול וליווי מקצועי. כל טעות או החלטה לא נכונה יכולה להיות מתורגמת לסכומים משמעותיים, ובהתאם לכך, מניעה שלהם תהיה שווה חיסכון של המון כסף, עסקה מוצלחת, וראש ועתיד שקטים. כדאי לקחת איש מקצוע שילווה אתכם בעסקה אולי הכי גדולה שאתם עדיתים לעשות בחייכם, המחיר עבור הייעוץ שאתם עתידים לשלםהוא מזערי לעומת ההשקעה הגדולה שאתם עתידים לשלם על הנכס, הנפילה הכי קטנה יכולה להיות כפולה מהעמלה שתשלמו על יועץ נדלן.

מתעניין בקניית דירה וזקוק להכוונה?

מוזמן לשיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות!

מתעניין בקניית דירה וזקוק להכוונה?

מוזמן להשאיר פרטים ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ ראשונה לגמרי בחינם!

חושב שהמאמר יכול לעזור למישהו שאתה מכיר ? מוזמן לשתף

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואצאפ
אימייל