קניית דירה על שם אחד מבני הזוג

תוכן עניינים - מעל מה נדבר במאמר זה

הם היתרונות, החסרונות וכיצד לפעול באופן נכון לקניית הדירה שלכם. בואו להכיר את האופציה של רכישת דירה הרשומה על אחד מבני הזוג בלבד.
יועץ נדלן לזוג צעיר

רכישת דירה לא מיועדת רק כדי שתהיה לנו קורת גג. רכישת דירה היא גם הדרך בה ניתן להרוויח ולהגדיל את ההכנסות שלכם. אנחנו יודעים היטב כי כסף שמוכנס לבנק מבלי שנוגעים בו לא רק שלא מעלה את הערך שלו, אלא פעמים רבות, הוא מאבד מערכו. זאת בשל תנועות השוק והאינפלציה. לכן, רבים ברחבי העולם מחפשים היכן להשקיע את כספם. אחד האופנים הנפוצים והמומלצים ביותר הוא השקעה בתחום הנדל"ן. נכסים בדרך כלל צוברים תשואה זו או אחרת לאורך השנים, כך שרכישת דירה להשקעה היא כמעט תמיד עסקה משתלמת.

לצד התשואה שמניבה דירה להשקעה אותה משכירים לצד שלישי, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני שעושים את הצעד הזה. הדבר הראשון אליו כדאי לשים לב הם כמובן המיסים. אנו נדרשים לשלם מיסי מדינה על השקעות אותן אנחנו מבצעים, בין אם מדובר על השקעות בנדל"ן ובין אם מדובר על השקעות בשוק ההון. מיסים אלו עלולים להביא אותנו להפסדים משמעותיים של הרבה מאוד כסף. בשביל להימנע מכך יש להתייחס לכל הנתונים, ולהבין את האופן בו הרגולטור עובד ועל כך נרחיב בהמשך.

דבר נוסף שיש לשים לב אליו, הוא שרכישה של דירה להשקעה עלולה לשים את 'כל הביצים' בסל אחד שלא לצורך. כלומר, הפעולה הזו עלולה לשים אתכם, בני הזוג, בסיטואציה בה הפקדתם את כל החסכונות שלכם בדירה. זאת, כאשר לכולם, כולל כלכלנים בכירים, קשה לחזות מה צופן העתיד. מדינת ישראל היא מדינה בה פועלים משתנים רבים. התזוזות של השווקים בעולם, מבצעים ביטחוניים שונים ומגיפה עולמית אחת שהכתה את העולם המודרני בתדהמה – כל אלו משפיעים באופן ישיר על התשואה מדירה להשקעה. לכן, חשוב מאוד לבצע רכישה תוך משנה זהירות ככל שניתן.

כדי לפעול נכון יותר בשדה המורכב הזה, כדאי להכיר את האופציה של רכישת דירה הרשומה על אחד מבני הזוג בלבד.

מתעניין בלקיחת משכנתא וזקוק להכוונה?

היתרון הגדול בקניית דירה על שם אחד מבני הזוג

כאמור, מיסים עלולים לשאוב מאיתנו לא מעט כסף. רבים רואים בכך גזירת גורל, אבל האמת היא שעל ידי הבנה של המערכת, ניתן לעבור בין הטיפות ולצמצם את המיסים באופן משמעותי. מה שחשוב כמובן להגיד בשלב הזה הוא שרכישה של דירה בפעם הראשונה למעשה מאפשרת פטור ממס. דרגות המס המשמעותיות מתחילות להתרחש כאשר מדובר על רכישה של דירה שניה, שלישית וכן הלאה. שיעור מס הרכישה מחושב בהתאם למדרגות שמתעדכנות בכל שנה. אחת המניפולציות הפופולאריות ביותר לחסוך את המס הזה, היא באמצעות רכישה של דירה הרשומה על אחד מבני הזוג בלבד. כאשר רוכשים דירה שרשומה רק על אחד מבני הזוג ולא על שניכם, אתם פטורים מתשלום מס רכישה גם אם כבר יש לכם דירה בבעלותכם.

כדי לעבור את הפרוצדורה באופן הטוב ביותר, אין כל ספק כי יועץ נדל"ן הוא איש המקצוע המתאים לביצוע המשימה. יועץ נדל"ן, זה שראה כמה רכישות בחייו, ילווה אתכם לאורך כל הדרך במישור המשפטי כדי שתגיעו לעסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

מהו הסיכון המרכזי בקניית דירה על שם אחד מבני הזוג

מטבע הדברים יש לכל מטבע שני צדדים, ולצד היתרונות ישנם גם חסרונות. הבעיה הגדולה ביותר של רכישת דירה על ידי אחד מבני הזוג, מתעוררת במידה ויש קשיים כאלו ואחרים בתוך מערכת היחסים. בניגוד למצב בו מבצעים קניית דירה בשותפות אם יום אחד בני הזוג יחליטו להתגרש, עלול להתפתח מאבק משפטי ביניהם סביב הדירה הרשומה רק על אחד מבני הזוג.
בשל כך, פעולה מהסוג הזה לא מתאימה לכל אחד, אבל דעו כי גם במקרה הזה ישנם פתרונות. הסכם ממון, הסכם קדם נישואין וכיוצא באלו, מסייעים להימנע ממצבים שכאלו. ההמלצה היא לא לוותר ולנסח חוזה בכל מקרה. אי אפשר לחזות את העתיד, ויצירה של הסכמים שכאלו מראש יכולה לחסוך הרבה מאוד זמן, כאב ועוגמת נפש.

הסיכון בקניית דירה על שם אחד מבני הזוג
ההורים בהחלט יכולים לעזור במקרה הזה

כיצד יועץ נדל"ן יכול לעזור בתהליך קניית דירה על שם אחד מבני הזוג

כאמור, רכישה של דירה היא תמיד מהלך מסוכן. אתם לעולם לא יכולים להיות בטוחים כי מדובר על צעד נבון משום שאף אחד לא יכול לחזות את תנודות השוק. יחד עם זאת, יועץ נדל"ן מקצועי הוא מי שיאפשר לכם למצוא את הנכסים המתאימים ביותר לצרכים שלכם, למסגרת התקציב שלכם ולמטרות אותן אתם מעוניינים להציב לנכס.

לעיתים נדמה כאילו רכישות בעולם הנדל"ן הן פעולות פשוטות, אבל אנחנו, בתור אנשי מקצוע, יכולים להעיד ממקור ראשון כי מדובר על עבודה מורכבת, כזו המחייבת אותנו להיות כל הזמן עם היד על הדופק.

פעמים רבות רק היכרות מעמיקה עם השטח מאפשרת לראות את התמונה הגדולה, להבחין בחסרונות לעומת היתרונות, לדעת איך לנצל את המצב הקיים לטובתינו ועוד. יועץ נדל"ן מקצועי נותן לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו, ויודע לכוון אתכם לאותן נקודות שמי שלא מגיע מהתחום פשוט לא מצליח לראות אותן.

לסיכום, רכישה של דירה הרשומה על אחד מבני הזוג כוללת יתרונות רבים וגם סיכונים. כדי לצמצם את הסיכונים וליהנות מהיתרונות, מומלץ מאוד להיעזר ביועץ נדל"ן שיפעל תמיד לטובת הלקוח.

מתעניין בקניית דירה וזקוק להכוונה?

מוזמן להשאיר פרטים ואחזור אלייך לשיחת ייעוץ ראשונה

חושב שהמאמר יכול לעזור למישהו שאתה מכיר ? מוזמן לשתף

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואצאפ
אימייל

אולי יעניין אותך גם…

קניית דירה מחולקת
נדל"ן
אורן נפתלי

קניית דירה מחולקת – האם זה כדאי?

מהי דירה מחולקת? האם היא חוקית, באילו תנאים ניתן לרכוש אותה ומה הופך אותה לדירה כל כך כדאית? הכל במאמר הבא

קניית דירה מכונס נכסים
הפופולריים ביותר
אורן נפתלי

קניית דירה מכונס נכסים – איך עושים זאת?

קניית דירה מכונס נכסים עשויה להיות עסקה מוצלחת במיוחד, שכן בחלק מהמקרים ניתן להגיע לחיסכון של עד 20% ממחיר הדירה בשוק.